Dobra Festival Internacional @ the  Cinemateca do Museu de Arte Moderna do Rio d

Programação resumida

PANORAMAS E PERFORMANCES
Quinta, 1/setembro/ 2016
● 19h – PANORAMA I
● 20:30h – Performance MESMO O SILÊNCIO É CAUSA DE TEMPESTADE

Sexta, 2/setembro/2016
● 18h – Filmes Oficina Crater Lab
● 19h – PANORAMA: SUPERFÍCIE E SENTIMENTO (por ANOTHER EXPERIMENT BY WOMEN FILM FESTIVAL, NY, EUA)
● 20:30h – PANORAMA: WORM.FILMWERPLAATS

Sábado, 3/setembro/2016
● 17h – Sessão Risco / Hambre VER
● 19h – O Espelho, Rodrigo Lima
● 21h – PANORAMA O CINEMA DO OCULTO (USA CA)

Domingo, 4/ Setembro/ 2016
● 18h – Angelus Novus, Duo Strangloscope (Rafael Schlinchting & Cláudia Cárdenas)
● 20h – PANORAMA II -FIN-
● 21:30h – Performance NOSOTROS
de 29 a 31 de agosto de 2016
OFICINA DE REVELAÇÃO EXPERIMENTAL 16MM
Programação Detalhada

Segunda 29 a Quarta / Agosto / 2016

OFICINA REVELAÇÃO EXPERIMENTAL 16MM
DE 29 A 31 DE AGOSTO, 13h às 17h.
Oficina ministrada pelo espanhol Luis Macías e pela venezuelana Adriana Vila, no laboratório fotográfico da Universidade Campus Estácio de Sá.

Quinta, 1 / Setembro / 2016

19h – PANORAMA I
PARTE I
Pure Virtual Function , de Péter Lichter, Hungária, 35mm/Digital. 3min, 2015.
Vende – se carne humana, Cristiana Miranda, Brasil, 16mm/Digital, 07’07”, 2016.
História de Abraim, Otavio Cury, Brasil, Digital, 13min.,2015.
KBela, Yasmim Thayná, Brasil, Digital, 23min, 2015.
Faded color, de Rosalena Brady, EUA, 16mm/Digital, 5min., 2013.
F – Line, Silvia Turchin, EUA, 16mm/Digital, 9min., 2014.
Batagur Baska, Bernd Lutzeler e Guido Möbius, Alemanha, Super 8/35mm, 7min, 2016.

PARTE II
Los (De)pendientes, de Sebastian Wiedemann, Colombia, Digital, 24min., 2016.
Transverso, de Mariana Bley, Brasil, Digital, 14min., 2015.
O Sonho de Sara, de Gabraz Sana, Brasil, Digital, 8min., 2014.
Metamorfose de Narciso ou Uma cebola na cabeça, de Duo Strangloscope e Ángel Rueda, Brasil, Super 8mm/Dupla Projeção, 5min., 2016.

20:30h – FILME-PERFORMANCE
MESMO O SILÊNCIO É CAUSA DE TEMPESTADE. Com Luis Macías e Adriana Vila.
Sexta, 2/ Setembro / 2016

18h – Exibição dos Filmes da Oficina Crater Lab.

19h – PANORAMA SUPERFÍCIE SENTIMENTO por ANOTHER EXPERIMENT BY WOMEN FILM FESTIVAL
Anatomy of a poem, Rebecca Ruige Xu, EUA, Computação Gráfica, 3min32”, 2012.
Light Streaming, Kathleen Rugh, EUA, 16mm/Digital, 7min., 2012.
The future is you, EUA, MiniDV/Digital, 9min., 2009).
Hull (EUA, 16mm/Digital, 7min.22”, 2013), Tara Merenda Nelson .
Displacemente. (Croácia, Digital, 7min20”, 2012), de Lilian Resnick.
Damn you Vougue, de Júlia Portella e Melina Schleder, Brasil, Digital, 11min, 2014
Lost in a glass of water, Cinzia Sarto, Itália, Digital, 2min., 2014.
Ghost Syndrome, (Brasil, 16mm/Digital, 8min, 2013), de Rita Piffer.
PUSHPush/Pull/Recover (EUA, 16mm/Digital, 3min40”, 2013), de Terra Long.
20:30h – PANORAMA WORM.FILMWERPLAATS
Apophenia – de Yoana Buzova 16mm/ digital, 16:9 , b&w, sound, 3.5 min, 2014
Dust Poetry – de Nan Wang 16mm e digital, 16:9, 9 min, sound, 2013
Quintal – de Bernardo Zanotta 16mm transferido para Digital, b&w, sound, 8min55s 2015
Ed in the Forest – de Marcy Saude 16mm, b&w, silent, 3 min, 2014
ai mi! – de Klara Ravat 16mm, color, silent, 1 min, 2012
NYC – de Jutu van der Made 16mm, b&w, 1.5 min, silent, 2012
Rode Molen – de Esther Urlus 16mm, 5 min, optical sound (por Matt Kemp), color, 2013
Utrecht 03 & 04 – de Daan de Bakker 16mm, 5min, silent, 2010
Konrad & Kurfurst – de Esther Urlus 16mm, colour, sound, 7 min, 2013/14
Balga – de Lichun Tseng, 16mm, 5min, silent, 2012
Flow – de Lichun Tseng 16mm, b&w , optical sound, 17min, 2013

Sábado, 3 / Setembro /2016

17h – VER- Panorama da criação audiovisual latino-americana
por RISCO/ HAMBRE
Pablo Mazzolo – OAXACA TOHOKU / 35mm / 11’35’’ / Argentina / 2012
Christian Delgado – S/T (cazadores) / Video Standard / 1’56’’ / Argentina / 2009
Sergio Subero – Los puntos internos / 16mm / 3’11” / Argentina / 2010

Toia Bonino – Deshoras / HD / 5′ / Argentina / 2011
Juan Sorrentino / Sin Titulos / digital / 8’40’’ / Argentina / 2009
Roberto Niño Betancourt / Windmills / HD / 7’40” / Colombia / 2014
Larissa Figueiredo -Fui a Capadocia e lembrei de voce / HD / 9′ / Brasil / 2013
Benjamin Ellenberger – Fragmentos de Domingo / Super8mm / 3′ 13” / Argentina / 2013
Pablo Mollenhauer – Solitude / HD / 11′ 51” / UK / 2014
Carlos Marulanda – Mi Horizonte / HD / 5′ 51” / Argentina / 2013
Juan Pablo Villegas – Fe / HD / 2’36 / México / 2012
Sinopsis
Colectivo Los Ingrávidos, Abecedario/B / 16mm-HD / 04’ 55’’ / México, 2014

19h – LONGA-METRAGEM
O Espelho, de Rodrigo Lima, HD, 65min., 2015, Rio de Janeiro, BR.

21h – PANORAMA “O OCULTO PESSOAL” por HÄXÄN Film Festival

Ross Meckfessel, “The Invocation of Uzi” – 5min, USA, Super 8mm 2014
Kathleen Quillian, “Fin de Siècle”, 8 min., USA, digital video2011
Natalie Tsui, “Virgo (Horoscope Series)” 3 minutes, USA, digital video2014,
Karissa Hahn, “Before the Portrait” 2013, 2 minutes, USA, 16mm to Digital
Nazare Soares, “Trapped Between Frames” 11 minutes, UK, 16mm, VHS , HD2015,
Sarah Brady, “Monoliths” 5min, USA, HD2015,
Penny Van Hazelberg, “Inner Palace” 4min, Australia, VHS2014,
Leyla Rodriguez, “The Separation Loop” 4min, Germany, Super 8, HD2015,
Laura Conway, “They Run!” 2015, 4min, USA, digital animation
Anna Winter, “dreamwind me please” 3 min, USA, 16mm 2015,
Leslie Supnet, “Second Sun”3min, Canada, 16mm to HD 2014,

Domingo, 4/ Setembro/ 2016

18h – LONGA METRAGEM
Angelus Novus, Duo Strangloscope (Rafael Schlinchting & Cláudia Cárdenas)
HD, 2016, Santa Catarina, BR.

20h – PANORAMA II _ _FIN_ _ _

por Ж

Kapital – Issac Julien. 31′
Schismes – Yann Beauvais. 9 ‘ I
Live in Fear – Record of a Living Being After March 11 – Nina FIscher / Maroan el Sani. 30′
ES – Estado Evangélico – Alice Dalgarondo/ Antonia Cattan. 25′
Retrato de Karl Marx como um Jovem Deus 1’

21:30h – Performance
NOSOTROS
37’24” digital dir. Fernado Akira, eprr

http://www.festivaldobra.com.br/2016/sabado-3-setembro-2016/

29.08.2016. - 11:43:55
Hotel Europa - OPENINGE xpositie Expositieruimte at the CONCORDIA  Film | Theate
Hotel Europa - OPENINGE xpositie Expositieruimte at the CONCORDIA  Film | Theate
Hotel Europa - OPENINGE xpositie Expositieruimte at the CONCORDIA  Film | Theate

Hotel Europa - OPENINGE xpositie Expositieruimte Langestraat 56

Opening van de expositie Hotel Europa. Hierin presenteren jonge makers zich naast gevestigde videokunstenaars. Vijftig jaar geleden kwam het eerste draagbare videosysteem op de markt. En nu iedereen met een smartphone een filmpje kan maken, en nu de mixed mediakunst hoogtij voert, voelt videokunst pur sang als een terugkeer naar de roots.
Niet eerder presenteerde Concordia een expositie met alleen videokunst. ‘We vinden het belangrijk om de diversiteit aan beeldende kunst te laten zien. Videokunstenaars kunnen ons in een wereld vol bewegende beelden en mediageweld, nog steeds de schoonheid van dit fenomeen laten zien. Doel is om de aandacht weer op het medium vestigen, om film niet alleen een gebruiksvoorwerp te laten zijn,’ aldus Petra Boonstra, programmeur beeldende kunst bij Concordia.
Werken van NITS, de Nederlandse band rond zanger en kunstenaar Henk Hofstede, van de uit Australië afkomstige Pilar Mata Dupont en van Janis Rafailidou worden geflankeerd door werk van jonge makers uit heel Europa. Deze jonge makers hebben gehoor gegeven aan de open call en zodoende biedt Concordia op een ludieke manier een podium aan jonge frisse makers in het genre.
De onderstaande kunstenaars hebben hun werk ingestuurd via onze open call:
Wouter Huis, Deborah Kelly, Natasha Cantwell, Scot Cotterell, Patrick Schabus, Vera Sebert, Diego Silveira, Sean Grounds, Thomas Kyhn Rovsing Hjoernet, Arja Kärkkäinen, Katja Koponen, Harold Charre, Pierre Ajavon, Anna Laclaque, Anne-Theresa Wittmann, Arthur Gepting, Astrid Jahns, Benjamin Yavuzsoy, Carmen Buechne, Christian Niccoli, Verena Wippenbeck, Hannes Nienhüser, Hans Seidl, Hyojoo Jang, Ink Agop, Jeanne Fredac, Johannes Gerard, Katharina Swoboda, Laure Catugier, Leyla Rodriguez, Maria Manasterny, Roos Cornelius, Simone Stoll, Ursula Schachenhofer, Yuanyuan Huang, Michal Bachi & Roy Efrat, Afroditi Bitzouni, Makis Kyriakopoul, Muhammad Reza, Mohsen Zare, Stephanie Hough, Boris Marinin, Dana Goshen, Eden Mitsenmacher, Orna Oryan, Kobi Amiel, Miriam Naeh, Sally Krysztal, APOTROPIA (duo), Enrico Giori, Edson Luli, Daisuke NAKAJOH, Antonia Rehnen, Marit Shalem, Niki Murphy, Stephanie Nypels, Viktoria Gudnadottir, Espen Tversland, Ada Rączka, Damian Gromala, Ana B. & Nuno M. Pereira, Milos Vucicevic, Hazel Sim, Marisa Benito, Philip Persson, Ayshe Kizilçay, Selina Zürrer, Özgür Demirci, Guli Silberstein, Jem Raid, Geraint Edwards, Daniel Wechsler, Alexa Jensky, Furen Dai, Henry Gwiazda, John C. Kelley, Jonathan Johnson, Kim Wednesday, Yiyang Cao, Gal Nissim & Ynin Shillo

http://www.concordia.nl/detail/14799/hotel-europa-opening-

28.08.2016. - 08:57:39
EYE CANDY Videokunstnere: Shirin Mohammad (IR), Tinne Zenner (DK), Line Finderup

relocation, restart 27.08 15.00-02.00
KUNSTHAL ved siden af inviterer til åbningsfest

ved siden af /udstillingsrum er flyttet og kører nu udstillingsstedet videre som KUNSTHAL ved siden af i en 300kvm stor gammel rå industrihal, beliggende på Svendborg Havns gamle værftsø Frederiksø. Sammen med KUNSTHAL ved siden af lanceres EYE CANDY - en 24timers udstillingsplatform for videokunst, der på gadeplan, året rundt vil vise videokunst fra hele verden.

De sidste par måneder har det nye kunstneriske team, bestående af Katrine Würtz
Hansen, Farid Salti, Nanna Katharina Jensen, Pernille Pontoppidan Pedersen og
Jesper Kjærgaard Kring, flyttet, renoveret og bygget for at blive klar til kunsthallens åbning der finder sted lørdag d. 27.08 fra 15:00 - 02:00.

Vi har inviteret 12 kunstnere fra henholdsvis Svendborg, København, Århus og Odense. Der har fået frie hænder til, at indvie kunsthallen gennem performance- og lydkunst.
Samme dag klipper vi snoren og ferniserer den første videokunstudstilling i EYE CANDY med videoværker af kunstnerne Line Finderup Jensen, Tinne Zenner, Shirin Mohammad og Leyla Rodriguez. Udstillingen vil kunne ses den næste måned - alle døgnets 24 timer.

relocation, restart d. 27/8 15.00 - 02.00

KUNSTHAL ved siden af
Performere:
Sune Lysdal, Jonas Kjeldgaard Sørensen, Ragnhild May, Kristoffer Raasted, Anders Bang, Jon Dræby, Asmus Busck, Troels Fini Trap Bernheim og AMOK TERROR KORPS.

EYE CANDY
Videokunstnere:
Shirin Mohammad (IR), Tinne Zenner (DK), Line Finderup Jensen (DK), Leyla Rodriguez (CL/DE)

https://www.facebook.com/events/1100562536698718/

23.08.2016. - 20:57:17
Syndicate content